Őrhalom - 2019

Archivált témák
Lezárt
Judit
Adminisztrátor

Őrhalom - 2019

Hozzászólás Szerző: Judit »

Webkamera: http://golya.mme.hu/golyakamera/orhalomstream/" onclick="window.open(this.href);return false;

karen

Re: Őrhalom - 2019

Hozzászólás Szerző: karen »

Ez van a kamera fölött tájékoztató szövegként, nagyon sajnálom. Dejtárnál és Rimócnál is .:-(
"Köszönjük, hogy ennyi éven át követték az MME webkameráit!

Az MME úgy döntött, hogy idén nem indítja el az eddig általa működtetett webkamerákat. Miért döntöttünk így? Elsősorban azért, mert a kamerák olyan helyszíneken voltak felszerelve, ahol az MME általában csak harmadik fél bevonásával tudott beavatkozni, ha technikai probléma merült fel, így nem állt módunkban minden esetben a lakosság által elvárt gyorsasággal reagálni. Úgy gondoljuk, hogy az MME személyi kapacitását hatékonyabban tudja számos faj- és élőhelyvédelmi projekt keretében felhasználni. Bár az MME úttörőként végezte a fészkek bekamerázását, ma már számos oldal elérhető azok számára, akik egy vadon élő faj mindennapjaiba kívánnak betekintést nyerni, így nem érezzük azt, hogy bárkitől megvonjuk ezt a lehetőséget."

Macska

Hozzászólás Szerző: Macska »

karen írta:Ez van a kamera fölött tájékoztató szövegként, nagyon sajnálom. Dejtárnál és Rimócnál is .:-(

Az MME úgy döntött, hogy idén nem indítja el az eddig általa működtetett webkamerákat. Miért döntöttünk így? Elsősorban azért, mert a kamerák olyan helyszíneken voltak felszerelve, ahol az MME általában csak harmadik fél bevonásával tudott beavatkozni, ha technikai probléma merült fel, így nem állt módunkban minden esetben a lakosság által elvárt gyorsasággal reagálni. Úgy gondoljuk, hogy az MME személyi kapacitását hatékonyabban tudja számos faj- és élőhelyvédelmi projekt keretében felhasználni. Bár az MME úttörőként végezte a fészkek bekamerázását, ma már számos oldal elérhető azok számára, akik egy vadon élő faj mindennapjaiba kívánnak betekintést nyerni, így nem érezzük azt, hogy bárkitől megvonjuk ezt a lehetőséget."
Csak nem mind1 hogy melyiket szeretném nézni. Vannak kedvencek is. Hát ez van.

karen

Macska írta:Csak nem mind1 hogy melyiket szeretném nézni. Vannak kedvencek is. Hát ez van.
Ne is mondd! 5 kamera, abból háromban fix, több éve figyelt gólyapárok. Remélem hallunk felőlük, érdekel a sorsuk, visszajönnek-e.

Judit
Adminisztrátor

karen írta:Ez van a kamera fölött tájékoztató szövegként, nagyon sajnálom. Dejtárnál és Rimócnál is .:-(
Sajnálom, sejtettem, hogy egyszer ez bekövetkezik. Sok szép élményt köszönhetünk az MME kameráin keresztül látott fészek lakóitól. Sokan szerettük ezeket a fészkeket, és most sokan sajnáljuk, hogy nem láthatjuk többé.
A döntést el kell fogadnunk. Köszönöm az eddigi közvetítéseket Nagyhalászról, Kölkedről, Kazárról, Szügyről, Dejtárról, Rimócról, és nem utolsó sorban Őrhalomból!

Judit
Adminisztrátor

Ezt a topicot ma este fogom lezárni.

karen

Judit írta:Sajnálom, sejtettem, hogy egyszer ez bekövetkezik. Sok szép élményt köszönhetünk az MME kameráin keresztül látott fészek lakóitól. Sokan szerettük ezeket a fészkeket, és most sokan sajnáljuk, hogy nem láthatjuk többé.
A döntést el kell fogadnunk. Köszönöm az eddigi közvetítéseket Nagyhalászról, Kölkedről, Kazárról, Szügyről, Dejtárról, Rimócról, és nem utolsó sorban Őrhalomból!
Zalaistvándnál is ez van, szerintem vonatkozik arra is.

Panka

Hozzászólás Szerző: Panka »

karen írta:Zalaistvándnál is ez van, szerintem vonatkozik arra is.
Zalát nem az EMM üzemelteti ! Ott írta papa , ha lesz gólya fészekbe, elindítsák a kamerát.

Judit
Adminisztrátor

karen írta:Zalaistvándnál is ez van, szerintem vonatkozik arra is.
Ahogy Panka is írta, ott a Göcsej alapítványé a kamera, az MME helyi csoportja kezelte, és az MME adta a tárhelyet.
Nem tudom, emlékszel-e rá, amikor a zalaistvándi kamera tönkrement, akkor sem az MME pótolta, hanem az adományaink segítségével vette meg a Göcsej alapítvány a mostani kamerát.

karen

Judit írta:Ahogy Panka is írta, ott a Göcsej alapítványé a kamera, az MME helyi csoportja kezelte, és az MME adta a tárhelyet.
Nem tudom, emlékszel-e rá, amikor a zalaistvándi kamera tönkrement, akkor sem az MME pótolta, hanem az adományaink segítségével vette meg a Göcsej alapítvány a mostani kamerát.
Nem emlékszem, én még akkor nem figyeltem. Remélem meg tudják oldani az üzemeltetést, ha lesz egyáltalán gólya.

Judit
Adminisztrátor

karen írta:Nem emlékszem, én még akkor nem figyeltem. Remélem meg tudják oldani az üzemeltetést, ha lesz egyáltalán gólya.
A mondatod második része most a legfontosabb kérdés. :(

karen

Judit írta:A mondatod második része most a legfontosabb kérdés. :(
Igen, de közben kiderült látni tényleg nem fogjuk :-(

Moli

Hozzászólás Szerző: Moli »

Nagyon megrázó :( Báró miatt találtam ide. Nagyon nem korrekt, hogy ennyi év után, a gólyaváró utolsó perceiben közlik mindezt. Dráma van...

Mimi

Hozzászólás Szerző: Mimi »

FB
"MME - Magyar Madártani Egyesület 1 h ·
Kedves Követőink! Tudjuk, hogy sokan várjátok vissza Bárót, de egyelőre semmi biztosat nem tudunk mondani. A madár jeladója szeptembertől nem ad jelet. Ez nem azt jelenti feltétlenül, hogy a madár elpusztult, de esély az persze van rá, hiszen vadon élő madárról van szó. Jelentheti azt is, hogy blokkolják a jelet, vagy olyan földrajzi viszonyok között mozog a madár ahonnan nem jut el hozzánk a jel. Türelmet kérünk! Amint van információnk a madárról jelentkezünk."

Moli

Semmi hír? Báróné se érkezett meg? Őrhalom honlapján semmi infó. Ti tudtok valamit róluk? Az őrhalmi iskolához nincs valakinek kapcsolata? :?:

Egyszerre két párt elveszíteni... :sir:

Weca

Hozzászólás Szerző: Weca »

Moli írta:Semmi hír? Báróné se érkezett meg? Őrhalom honlapján semmi infó. Ti tudtok valamit róluk? Az őrhalmi iskolához nincs valakinek kapcsolata? :?:

Egyszerre két párt elveszíteni... :sir:
Őrhalomba érkeztek gólyák, de nem Báró fészkébe. A polgármester szeretne kamerát, de nincs ideje ezzel foglalkozni.
Fb-ról.

Blanka

Hozzászólás Szerző: Blanka »

Weca írta:Őrhalomba érkeztek gólyák, de nem Báró fészkébe. A polgármester szeretne kamerát, de nincs ideje ezzel foglalkozni.
Fb-ról.
Nagyon sajnálom! Főleg, hogy nem anyagi gond! Reménykedem!

Moli

Weca írta:Őrhalomba érkeztek gólyák, de nem Báró fészkébe. A polgármester szeretne kamerát, de nincs ideje ezzel foglalkozni.
Fb-ról.
Köszönöm, hogy válaszoltál. Borzasztóan sajnálom. Inkább lemondanék a kameráról, csak jönnének vissza...

Weca

Moli írta:Köszönöm, hogy válaszoltál. Borzasztóan sajnálom. Inkább lemondanék a kameráról, csak jönnének vissza...
Én is. :buksisimi: :puszi: :integet:

Macska

HEG9 jelzésű gólya és a párja foglalta el az őrhalmi iskola keményén levő fészket! Sajnos nem Báró az! Képek hamarosan!
https://www.facebook.com/bandignography/" onclick="window.open(this.href);return false;

karen

Macska írta:HEG9 jelzésű gólya és a párja foglalta el az őrhalmi iskola keményén levő fészket! Sajnos nem Báró az! Képek hamarosan!
https://www.facebook.com/bandignography/" onclick="window.open(this.href);return false;
Legalább nem üres a fészek, sajnálom Bárót, szerettem. <3

Macska

karen írta:Legalább nem üres a fészek, sajnálom Bárót, szerettem. <3
Nekem (is) nagyon hiányzik. <3

Judit
Adminisztrátor

Macska írta:HEG9 jelzésű gólya és a párja foglalta el az őrhalmi iskola keményén levő fészket! Sajnos nem Báró az! Képek hamarosan!
Köszönöm!

Judit
Adminisztrátor

A legújabb bejegyzés fotókkal!
https://www.facebook.com/bandignography ... 0113631714" onclick="window.open(this.href);return false;?

Új lakók Báróék fészkén!

Mint azt már délelőtt jeleztem, új gólyák érkeztek az őrhalmi iskola kéményére! A hím azonosítója szerint sajnos nem Báró tért vissza, hanem a HEG9 számú gyűrűzött gólya a párjával! Tegnap még nem voltak itt, viszont ma hajnalban már igen! Köszönöm a jelzést Varga Balázs-nak!
Az újonnan érkezők nem sokat tétlenkedtek, máris nekiláttak a párzásnak! :) Mindezt tették úgy, hogy közben egy másik gólya (nem Báró :( ) próbálta őket elzavarni a fészekről! Némi jel utal arra, hogy Báróné (vagy az egyik tavalyi fióka) az, de a képeket még hasonlítgatom össze a tavalyiakkal, biztosat nem tudok mondani.
Gyakrabban fogok jelentkezni képekkel róluk is, de hozzá kell tennem, hogy az egyik szemem sír, a másik nevet :( A reggeli adrenalin, ami szinte repített Őrhalomba, bizakodva Báró hazaérkezésében...hát na.
Mindazonáltal köszöntjük az új párt és bizakodva várjuk a híreket Báró felől!

Mimi

Hozzászólás Szerző: Mimi »

Judit írta:A legújabb bejegyzés fotókkal! HEG9 számú gyűrűzött gólya a párjával! Tegnap még nem voltak itt, viszont ma hajnalban már igen! ...
HEG9 : Hím, 2015-ben gyűrűzták Ludányhalásziban

Kedves Mindenki! Ilyen esetben ...csupán a megfigyelés részleteit (madárfaj, gyűrű színe és pontos felirata, megfigyelés dátuma és pontos helyszíne, megfigyelő neve, elérhetősége) kell elküldeni a ringers@mme.hu címre. Itt az adatok feldolgozása után e-mailben megküldjük a megfigyelőnek a madár részletes élettörténetét, térkép-linkkel együtt. Ez nem csak gólyamegfigyeléseknél érvényes, hanem minden vadon élő gyűrűs madár megkerülésénél. A képen látható gólyának még jó pár rendkívül érdekes megfigyelése van ezen kívül! Üdvözlettel: Lukács Kata, Madárgyűrűzési Központ

Judit
Adminisztrátor

Mimi írta:HEG9 : Hím, 2015-ben gyűrűzták Ludányhalásziban

Kedves Mindenki! Ilyen esetben ...csupán a megfigyelés részleteit (madárfaj, gyűrű színe és pontos felirata, megfigyelés dátuma és pontos helyszíne, megfigyelő neve, elérhetősége) kell elküldeni a ringers@mme.hu címre. Itt az adatok feldolgozása után e-mailben megküldjük a megfigyelőnek a madár részletes élettörténetét, térkép-linkkel együtt. Ez nem csak gólyamegfigyeléseknél érvényes, hanem minden vadon élő gyűrűs madár megkerülésénél. A képen látható gólyának még jó pár rendkívül érdekes megfigyelése van ezen kívül! Üdvözlettel: Lukács Kata, Madárgyűrűzési Központ
Köszönöm! :puszi:

Judit
Adminisztrátor

Régi és Új Báró Őrhalomban
http://www.mme.hu/nograd-megyei-helyi-c ... orhalomban" onclick="window.open(this.href);return false;
"Mindenesetre így április előtt pár nappal egy dolog már bizonyosan kiderült, Báró többet nem fog hazatérni az iskola kéményére. Illetve mégis, mert azt talán kevesebben tudják honnan kapta a nevét Báró? Onnan, hogy az iskola régen a „Báró és a Báróné-é” volt. Tehát most, hogy a napokban új foglalók érkeztek a fészekre, a helyiek szerint megöröklik a Báró nevet. De kik ők?

Az új Bárót ismerjük, ugyanis ornitológia gyűrűt is visel! 2015-ben kelt ki a tojásból Ludányhalásziban egy elég kései fészekaljból."

Kata

Hozzászólás Szerző: Kata »

Judit írta:Régi és Új Báró Őrhalomban
http://www.mme.hu/nograd-megyei-helyi-c ... orhalomban" onclick="window.open(this.href);return false;
Fájdalmas, de csodálatos történet, köszönjük Judit, reméljük sok-sok éven át köszönthetjük az örökösöket :taps: :szeret: <3

Weca

Köszönjük a tájékoztatást. :yess: <3 Örülök, hogy nem maradt üresen Báróék fészke, és az új hímet is be lehet azonosítani a gyűrűje alapján. Viszont Báró sorsáról korábban is írhattak volna, mert sokan várták vissza. Mi is... :(

karen

Az új hímnek érdekes a története fiatal kora ellenére, milyen jó is a gyűrű! :-)

Hát Báró...talán nem is szerettem volna tudni, úgy képzeltem elaludt örökre .

Azért találhatnának új nevet a helyiek, hisz Báró, már örökre Báró <3

Weca

karen írta:Azért találhatnának új nevet a helyiek, hisz Báró, már örökre Báró <3
Az Fb-on ajánlotta egy német hölgy a Herceg és Hercegné nevet. Szerintem jó ötlet. :) :yess:

karen

Weca írta:Az Fb-on ajánlotta egy német hölgy a Herceg és Hercegné nevet. Szerintem jó ötlet. :) :yess:
Szerintem is, de nem engem kell meggyőzni :D Végül is történet van mögötte. :-) Gólyalesőknek szerintem Báró marad csak Báró, sajnos kamera úgy sincs már :-(

Weca

karen írta:Szerintem is, de nem engem kell meggyőzni :D
Tudom. :puszi: :integet:

Judit
Adminisztrátor

karen írta: Azért találhatnának új nevet a helyiek, hisz Báró, már örökre Báró <3
Amikor Báró érkezését vártuk, egy helybeli hölgy (az önkormányzatnál dolgozik) elmesélte a nevek történetét. Tulajdonképpen nem is Báró kapta a nevét, hanem Báróné. :)
Említette a helység nevét, ahol az idős bárónő a névadás idején lakott, de már elfelejtettem. A tojót nevezték el a bárónőről, és csak utána lett a párja Báró. :) Így hát nem véletlen, hogy ők ragaszkodnak ehhez az elnevezéshez.

Macska

:szomorka: :sir: <3

karen

Judit írta:Amikor Báró érkezését vártuk, egy helybeli hölgy (az önkormányzatnál dolgozik) elmesélte a nevek történetét. Tulajdonképpen nem is Báró kapta a nevét, hanem Báróné. :)
Említette a helység nevét, ahol az idős bárónő a névadás idején lakott, de már elfelejtettem. A tojót nevezték el a bárónőről, és csak utána lett a párja Báró. :) Így hát nem véletlen, hogy ők ragaszkodnak ehhez az elnevezéshez.
Köszi! :-) De nekünk nem muszáj :D Ha nincs kamera, szerintem ez a dolog úgy is elül, a helyieknek van új Báró család, nekünk meg marad Báró Báró. :)

Judit
Adminisztrátor

karen írta:Köszi! :-) De nekünk nem muszáj :D Ha nincs kamera, szerintem ez a dolog úgy is elül, a helyieknek van új Báró család, nekünk meg marad Báró Báró. :)
Természetesen nem muszáj. :)
Báró csak egy volt, de így Báró örök is lett. :)

Moli

Judit írta:Természetesen nem muszáj. :)
Báró csak egy volt, de így Báró örök is lett. :)
Báró és Báróné <3 én őmiattuk lettem gólyás... :sir:
Azt viszont jó látni, tudni, hogy a fészek tovább él :)

Macska

Panka

Hozzászólás Szerző: Panka »

Macska írta:Bandignography
4 tojás az őrhalmi fészekben.
Köszönöm ! :puszi: :szeret4: :szeret4:

Moli

:osszenez:
Ipoly és a Tündér <3

https://sokszinuvidek.24.hu/mozaik/2019 ... -feszkebe/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kép

Lezárt